Níže naleznete několik nejdůležitějších rad pro ty, kteří začínají své dobrodružství s Assassins Creed Valhalla:
- Můžete si zvolit úroveň obtížnosti pro boj, kradmý postup a průzkum zvlášť, a přizpůsobit si tak zážitek podle svých představ. Pokud vám například dělá problémy pouze boj, můžete si jeho obtížnost snížit. Úroveň obtížnosti lze kdykoli změnit prostřednictvím hlavní nabídky.
- Nezapomeňte plnit vedlejší úkoly a prozkoumávat mapu při hledání sběratelských předmětů střídavě s účastí v hlavním příběhu. Tyto činnosti vám umožní získat více zkušeností, což má za následek více dovednostních bodů, které jsou potřeba ke zvýšení úrovně síly a tím pádem k příslibu vyšších oblastí obtížnosti.
- Najděte Knihy vědění, které vám odemknou a/nebo vylepší vaše schopnosti. Tyto schopnosti vám pomohou v boji, zejména když budete čelit silnějším bossům nebo legendárním zvířatům.
- Pravidelně vylepšujte vybavení. Chcete-li vylepšit výbavu na vyšší úroveň, musíte získat ingoty správné kvality a odnést je kováři Gunnarovi, – utracením požadovaného počtu ingotů se vám odemknou další sloty pro vylepšení. Tyto sloty lze zaplnit utrácením materiálů, vylepšením statistik předmětu a odemknutím dalších slotů pro runy.
- Dávejte si pozor, co v Ravensthorpu stavíte, alespoň ze začátku, protože suroviny získané z nájezdů na kláštery jsou omezené. Jsou budovy, které jsou užitečnější než jiné, např. kancelář Skrytých, která plní svůj účel během hlavního příběhu a umožňuje přístup k dějové linii Řádu Prastarých.
- Před každým rozhovorem si hru uložte – může se stát, že během něj bude třeba učinit nějaké důležité rozhodnutí – tím se můžete chránit před následky špatného rozhodnutí. Mnohokrát vám hra nabídne volbu: z několika dialogových možností, jejichž efekt je přinejlepším kosmetický, i důležitých rozhodnutí, která ovlivní průběh celého příběhu a jeho závěr. Příkladně špatná volba může mít za následek smrt NPC nebo rozzuření osoby, se kterou mluvíte. Ukládání a opětovné načítání vám může pomoci vyhnout se některým následkům.